fbpx
/ Sektory / Budowy i pustostany

Budowy i pustostany

Kradzieże i wandalizm wiele kosztują przemysł budowlany. Pozwól nam zabezpieczyć Twój obiekt jak najszybciej, przez tyle czasu, ile potrzebujesz

Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe budownictwo, czy remont, VPS oferuje szereg usług, które pomagają chronić place budowy i pustostany przed kradzieżą i wandalizmem. Nasze ekonomiczne rozwiązania oferują całkowity brak zmartwień. Place budowy stanowią wyjątkowe wyzwanie w zakresie bezpieczeństwa. Zastosowanie tymczasowych ogrodzeń i budek ochrony w niewielkim stopniu odstrasza zdeterminowanych intruzów, a brak podstawowych mediów (zasilanie, oświetlenie, telekomunikacja) w połączeniu ze stale zmieniającym się otoczeniem sprawiają, że tradycyjne stacjonarne systemy CCTV mogą oferować ograniczoną skuteczność. 

Wykorzystując najnowsze technologie, VPS może zaoferować szereg zintegrowanych rozwiązań mających na celu monitorowanie i zabezpieczenie obiektu. 

Mobilny bezprzewodowy system CCTV – VPS Smart Tower CCTV® lub Smart Alert Tower 

Gama produktów VPS Smart Tow­er® obejmuje wszystkie elementy niezbędne do skutecznego monitorowania i rejestrowania obrazów CCTV. Odporna na akty wandalizmu kamera PTZ posiada iluminatory podczerwieni, szereg detektorów ruchu, cyfrowy rejestrator i system powiadamiania o niebezpieczeństwie. Udowodniono, że bezprzewodowy system monitorujący CCTV, wspomagany komunikatami dźwiękowymi w czasie rzeczywistym, pomaga zapobiegać przestępstwom i może mieć istotny wpływ na  profil ryzyka obiektu. Jest wielu dostawców zabezpieczeń CCTV, jednak bardzo niewielu posiada ofertę przeznaczoną specjalnie dla tymczasowych obiektów, takich jak place budowy. VPS Smart Tower® to unikalne na rynku, zapewniające szybkie wdrożenie rozwiązania CCTV. Nasz system to wysokiej jakości usługa, która jest zarówno bardziej efektywna, jak i mniej kosztowna niż tradycyjni strażnicy i sprzęt.

Systemy VPS Smart Tower to kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, z gwarancją integralności systemów. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, chronią od początku do końca odległe i wymagające obiekty.

Elastyczne rozwiązania alarmowe – VPS SmartAlarm

  • Nasze czujniki zapewnią natychmiastowe wykrywanie i raportowanie o szeregu zdarzeń, włączając w to intruzów, powodzie i pożary
  • Nasze systemy alarmowe wykorzystują technologię bezprzewodową, co oznacza, że są całkowicie autonomiczne, wyposażone w baterię o długiej żywotności oraz wbudowaną funkcję wykrywania sabotażu. Opcjonalnie wyposażamy je również w komunikaty głosowe z głośnika i syrenę o natężeniu dźwięku 120 decybeli

Dla obiektów, które wymagają dodatkowej ochrony, oferujemy również ochronę osobową. Może być ona świadczona przez 24 godziny na dobę lub w niepełnym wymiarze godzin, możliwy jest także monitoring i dozór.

VPS FireAl­ert — innowacyjny system bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ewakuacji na placach budowy

VPS FireAlert Wes+ pomaga chronić pracowników, materiały i budynki na placach budowy. System jest mobilny i bezprzewodowy, zapewniając ekonomiczne, efektywne i praktyczne rozwiązanie przeciwpożarowe. Celem bezprzewodowego systemu sygnalizacji pożaru VPS FireAlert Wes+ jest jak najszybsze ostrzeganie pracowników o pożarze, zapewniając maksymalny czas na ucieczkę. Nasz alarm przeciwpożarowy może zmniejszyć ryzyko odniesienia obrażeń, zapewnić więcej czasu na powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia. W ten sposób możliwe jest zminimalizowanie szkód i strat finansowych.